Klasteris atbalsta un piedalās Koka būvniecības konferencē

23.03.2021.

Viedās pilsētas klasteris sadarbībā ar Dienas Bizness, Ekonomikas ministriju, “Mitek Baltic” un “Koka dienām”, organizēja un piedalījās digitālajā konferencē “Koka būvniecība Latvijā – attīstības iespējas un izaicinājumi”.

Konferencē piedalījās vadošie koka būvniecības eksperti no Latvijas, Norvēģijas un Austrijas, kā arī Ekonomikas ministrijas un vairāku Latvijas pašvaldību pārstāvji.

Konferences noslēgumā ar referātu “Koka būvniecības gadsimts – Latvijas unikālā iespēja bagātībai un izaugsmei” uzstājās arī Viedās pilsētas klastera vadītājs Krišjānis Kalnciems.

Savā referātā Kr. Kalnciems uzsvēra iespējas Latvijas koka un būvniecības industrijai, ko rada Eiropas Savienības īstenotā Zaļā kursa politika. Ņemot vērā Latvijas dabiskās priekšrocības (attīstīta mežu industrija, kvalitatīvi loģistikas pakalpojumi utt.) tieši masīvkoka un koka būvniecība var kļūt par Latvijas galveno eksporta industriju tuvāko gadu laikā. Tas saistāms ar ļoti strauji augošo pieprasījumu ES pēc klimatam draudzīgiem, oglekļneitrāliem risinājumiem būvniecības jomā.

Viedās pilsētas klasteris visiem konferences dalībniekiem nodrošināja arī dalību bezmaksas seminārā “Pasīvās ēkas standarts: drošākais ceļš gandrīz nulles enerģijas ēkas projektēšanā un būvniecībā”, kas noritēja attālināti š.g. 21. aprīlī.

Avots:

Rakstu kategorijas