Aicinām apmeklēt konferenci - ZIEMEĻVALSTU UN BALTIJAS VALSTU ENERĢĒTIKAS UN KLIMATA IZAICINĀJUMI

Ziemeļvalstu Ministru padomes birojas Latvijā sadarbībā ar izstādi “Vide un enerģija” rīko starptautisku konferenci “Ziemeļvalstu un Baltijas valstu enerģētikas un klimata izaicinājumi”, kas 2018.gada 18.oktobrī notiks “Altum” konferenču zālē Rīgā. Konferences moderators žurnālists Edijs Bošs.

Konferences mērķis ir kontekstualizēt Baltijas un Ziemeļvalstu pilsētas reģionālā griezumā, aplūkojot gan ES direktīvu ietekmi uz pilsētu attīstību, gan arī jaunākos Baltijas un Ziemeļvalstu tehnoloģiskos risinājumus viedākai mobilitātei un veiksmīgāk funkcionējošai aprites ekonomikai pilsētās. Konference paredzēta pašvaldību, valsts iestāžu un privātā sektora pārstāvjiem – nākotnes pilsētu vizionāriem un attīstītājiem.

Līdztekus konferencei no 19. līdz 21. oktobrim Ķīpsalas izstāžu zālē norisināsies ikgadējā izstāde “Vide un enerģija”. Konferences dalībniekiem 19.oktobrī tiek piedāvāts apmeklēt izstādi un tur notiekošo nozares klasteru uzņēmumu prezentācijas un kontaktbiržu.

Aprites ekonomika un viedā mobilitāte ir jēdzieni, kurus ikdienā dzirdam ik uz soļa. Uz tiem balstās arī Eiropas Savienības jaunie ekonomikas modeļi, kuri, aizvien pieaugošās urbanizācijas apstākļos, piedāvā mūsdienīgāku ietvaru vides un cilvēka mijiedarbei.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu pilsētas ir salīdzinoši nelielas, un mūsdienu savienotajā pasaulē tieši tās, šķiet, piedāvā nepieciešamo līdzsvaru starp atrašanos dabā un pilsētā vienlaikus. Lai vidēja lieluma pilsētas būtu pievilcīgas mūsdienu dzīvei, tām jāaug līdzi laikam. Pilsētas, kas ražo atkritumus un CO2 izmešus, paliek pagātnē – tās aizstāj vīzija, kur nākotnes pilsētas pašas piedalās klimata pārmaiņu un vides piesārņojuma problemātikas risināšanā.

Reģistrējies šeit.

Avots: www.norden.lv

Rakstu kategorijas