Veiksmīgi aizvadīta Viedās pilsētas konference - Lattelecom Open city

2018. gada 22. martā Rīgā, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O6 projekts Viedās pilsētas klasteris sadarbībā ar izdevniecību Dienas Bizness organizēja konferenci – Lattelecom Open City. Konference pulcēja vairāk kā 280 apmeklētāju un augsta līmeņa runātāju ne tikai no Latvijas, bet arī ārpus, kuri diskutēja par tematiem kā viedā pilsētvide, investīciju piesaiste viedajai pilsētai, tehnoloģijām, pilsētbūves risinājumiem un pilsētvides attīstību. 

Mūsdienu tehnoloģijas un inovācijas palīdz radīt labākus dzīves apstākļus iedzīvotājiem un veicina jaunas biznesa un pilsētvides attīstības iespējas. Par viedu pilsētu mūsdienās ir uzskatāma pilsēta, kuras iedzīvotāji, pašvaldība un uzņēmumi ir gatavi visiem nākotnes ekonomiskajiem, tehnoloģiskajiem, klimata pārmaiņu un citiem izaicinājumiem.

Tomēr viedās pilsētas veido ne tikai infrastruktūra un tehnoloģijas, tie ir arī iedzīvotāji un sociālās inovācijas. Viedpilsētas veicina arī jaunas partnerības formas, kurā iesaistās dažādas puses, apvienojot resursus un pieredzi jaunu risinājumu veidošanā. Informācijas, resursu un tehnoloģiju pieejamība, kā arī savstarpējā sadarbība ir tie priekšnosacījumi, kas ir būtiski, lai mēs varētu izvērtēt cik atvērti un gatavi esam nākamajam tehnoloģiju un pilsētattīstības izrāvienam.

“Lattelecom Open City” esam aplūkojuši viedās pilsētas attīstību no pieciem būtiskiem aspektiem: iedzīvotājs, investīcijas,  tehnoloģijas, infrastruktūra un pilsētbūve, atbildot uz tādiem jautājumiem kā:

Viedās pilsētas konferences uzdevums ir kļūt par sadarbības un komunikācijas platformu starp Latvijas pilsētām un uzņēmumiem, lai kopā strādātu pie pilsētu un iedzīvotāju dzīves kvalitāti uzlabojošiem risinājumiem, kā arī rastu risinājumus lielākajiem mūsdienu izaicinājumiem, kas ietekmē daudzas ekonomikas nozares vietējā un starptautiskā mērogā.

Aicinām iepazīties ar sniegtajām prezentācijām šeit:

Transformējošas pilsētvides – Agnis Stibe, ESLSCA / MIT MediaLab sociālais inženieris

Atbalsts pašvaldībām kā uzņēmējdarbības dzinējiem – reģionālā politika pirms un pēc 2020.gada – Raivis Bremšmits, VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors

How the IoT can make a Smart City a reality (by delivering value to the citizens and municipalities) – Mark MaidenActility Regional Sales Director

Nākotnes būve nākotnes pilsētā – Dainis Bērziņš, UPB valdes priekšsēdētājs

Saltoniškių g. 7. Sustainability, comfort & community – Aurimas Mertinkenas, nekustamā īpašuma attīstītājs no MMM Projects (Lietuva)

 

Avots: Dienas Bizness

Rakstu kategorijas