Viedās pilsētas klastera projekts tiek pagarināts līdz 21.gada beigām

Viedās pilsētas klasteri, tāpat kā visu sabiedrību un uzņēmējdarbību, būtiski skāra COVID-19 pandēmija, kas turpinājās visu 2020.gadu kopš ārkārtējās situācijas izziņošanas 12.martā. Īpaši smagi klājās Latvijas auto nozarei, bet arī citu nozaru klastera biedri uz  pāris mēnešiem būtiski samazināja savu darbību un atlika plānotas aktivitātes, kas neļāva sasniegt plānoto pilnvērtīgi un plānotajā termiņā.

Pašā 2020. gada sākumā, klasteris uzsāka darbu pie vērienīga elektromobilitātes popularizēšanas pasākuma “Kontakta dienas 2020” koncepta izstrādes un realizācijas. Šis masveida pasākums, kuru bija plānots īstenot “Arēna Rīga” teritorijā, iepazīstinātu plašu sabiedrību ar visdažādākajiem e-mobilitātes rīkiem, īstenotu daudzveidīgus izglītojošos pasākumus un kļūtu par ikgadēju tradīciju, kurā sabiedrība var iepazīties un testa braucienos izzināt e-mobilitātes braucamlīdzekļu priekšrocības. Tomēr, ņemot vērā augstos COVID-19 pandēmijas riskus, tika nolemts atlikt pasākuma rīkošanu līdz pandēmijas beigām.

Klastera projekta koordinators Krišjānis Kalnciems ar prezentāciju “7 mīti par elektroauto” 2020. gada oktobrī uzstājās Altum organizētajā “Energoforumā 2020”.

Savukārt kā nozīmīgs solis viedās mobilitātes attīstībai ir vērtējams Viedās pilsētas klastera 2020.gada otrajā pusē uzsāktā zaļās mobilitātes platformas “ripozali.lv” izstrāde, kas ir iecerēts kā vienots resurss Latvijas sabiedrībai, kurā gūt informāciju par visdažādākajām “zaļās mobilitātes” iespējām. Plānots, ka platforma savu darbu uzsāks 2021. gada otrajā pusē.

 Visbeidzot klastera projekts tika pagarināts līdz 2021. gada beigām, tādējādi dodot iespēju uzsākt vairākās ilgtermiņa sadarbības aktivitātes ar Rīgas un citām pašvaldībām viedās pilsētas jomā. Līdz ar to, 2020. gada beigās tika pārstrukturēts Viedās pilsētas klastera aktivitāšu klāsts, lai vairāk atbilstu tā biedru interesēm COVID-19 pandēmijas kontekstā, kā arī veicinātu ilgtermiņa sadarbību ar Latvijas pašvaldībām un Ekonomikas ministriju it īpaši kvalitatīvas iekštelpu ventilācijas, energopārvaldības un pieejamu ilgtspējīgu mājokļu nodrošināšanas jomā.

 Vairāk par Viedās pilsētas klastera projektu skatīt projekta tīmekļa vietnē www.smartcity.lv

Par sadarbības iespējām un  nosacījumiem, lai kļūtu par Viedās pilsētas klastera biedru, sazināties ar projekta koordinatoru Krišjāni Kalnciemu e-pasts: krisjanis.kalnciems@smartcity.lv vai info@smartcity.lv 

 

ERAF ieguldījums projektā “Viedās pilsētas klasteris” (projekta Nr. 3.2.1.1/16/A/017)  – 465 402.20 Eur

                  Projekta īstenošanas laiks – 2017. gada februāris līdz 2021. gada decembris

Maksimālais efekts uzņēmumam no dalības klasteri būs tad, ja klasteri realizējamās aktivitātes sakrīt ar to, kas ir plānots Jūsu uzņēmuma dienas kārtībā!

Avots:

Rakstu kategorijas