Elektromobilitātes portāls Ripo Zaļi

Ceļā uz klimatneitralitāti izmešu samazinājums transportā ir viens no lielākajiem izaicinājumiem, jo tieši vieglās automašīnas ir lielākais izmešu radītājs. Lai to mainītu, nepieciešams mainīt ne tikai transporta infrastruktūru, bet arī iedzīvotāju paradumus un ierastās izvēles. Tādēļ ir izveidots portāls RipoZaļi, kurā ir apkopota visa informācija kas nepieciešam patērētājiem, lai veicinātu šo paradumu un izvēles maiņu. 

Tā pat ir pieejam plaša, gan jaunu, gan lietotu modeļu datubāze, kurā patērētājs var iepazīties ar pieejamo modeļu klāstu, kurš atbilstu zaļajai politikai, kā arī veikt pilna cikla izmaksu salīdzinājumus starp dažādiem automašīnu dzinēju veidiem. Portāls RipoZaļi sniedz arī atbildes par automašīnu jaunākajām tehnoloģijām, attīstības tendencēm un pieejamiem finanšu atbalsta risinājumiem.Tajā ir izveidota sadaļā par valsts klimata politiku, kurā apkopoti valsts klimata politikas dokumenti, citu valstu pieredze, kā arī iespējams veikt simulācijas par Latvijas auto parka izmešu apjomu pielietojot dažādus politikas attīstības scenārijus.

Ne mazāk būtiska loma portālā ir veltīta mikro mobilitātes risinājumiem, piedāvājot alternatīvus pārvietošanās veidus, kas būtiski samazina vajadzību pēc automašīnas, sevišķi pilsētvidē.

Portāls tapis projekta Viedās pilsētas klasteris (3.2.1.1/16/A/017) ietvaros ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.

Auto izstāde 2021, kas norisinājās šā gada septembrī, tika sniegta portāla Ripoz Zaļi prezentācija, kā arī izglītoti apmeklētāji par elektromobilitātes pieejamību un iespējām izmēģinot dažādus elektroauto ekspozīciju modeļus Auto Asociācijas viedās mobilitiātes stendā.

 

Avots: Auto Asociācija

Rakstu kategorijas