ViP projekts organizē ekskursiju vizītes uz viedo risinājumu labās prakses piemēriem Latvijā

2017.gada gada 7. un 8.septembrī Rīgā notika starptautiska konference “Ziemeļvalstu-Baltijas valstu risinājumi viedākām reģiona pilsētām. Energoefektivitāte: Ceļā uz kompleks klimata un enerģētikas plānu.” Konferenci organizēja Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar dažādām organizācijām, kā arī ar projektu Viedās pilsētas klasteris.

Konferences pirmajā dienā, 7.septembrī, Rīgas Latviešu biedrības namā, notika diskusijas par viedo pilsētu risinājumiem Ziemeļvalstu-Baltijas valstu reģionā, par kopīgajām problēmām un tendencēm, par pašreizējo regulējumu nepilnībām viedo pilsētu kontekstā, par energoefektīviem centralizētās siltumapgādes risinājumiem, kā arī par Ziemeļvalstu enerģētikas sadarbību un to, ko Baltijas valstis var iegūt no šīs sadarbības. Jāatzīmē, ka konferencē piedalījās gan vairāki pašmāju eksperti, kā arī Viedās pilsētas klastera projekta biedri, gan eksperti no Ziemeļvalstīm.

Savukārt konferences otrajā dien 8.septembrī projekts Viedās pilsētas klasteris organizēja kopīgu braucienu uz vairākiem apskates objektiem, kā AS “RĪGAS SILTUMS” siltumcentrāli Ziepniekkalnā, Jelgavas pilsētas domes un Jelgavas pašvaldības operatīvo informācijas centru, LED gaismekļu ražotni Vizulo, kā arī Jelgavas biomasas koģenerācijas staciju FORTUM, kur interesentiem bija iespēja uzzināt vairāk par katru no tiem, kā arī gida pavadībā izstaigāt šos objektus, uzklausīt prezentācijas un pajautāt ekspertiem visus interesējošos jautājumus.

Pasākuma programmu skatīt šeit: Pasākuma programma

Vairāk foto skatīt šeit: Foto attēli

Avots:

Rakstu kategorijas